Allergia- Iho- ja Astmaliiton verkkokursseja

11.1.2019


#allergia #atopia #astma

Verkkokurssit

Kaipaatko tietoa ja taitoa sairautesi hoitoon? Tuntuisiko verkkokurssi hyvältä vastaukselta tarpeeseesi? Verkkokursseillamme saat asiantuntija-alustuksia, tehtäviä sekä vahvan vertaiskeskustelun!

Kurssin aikana teet tehtäviä verkkosivuilla tai kännykkään ladattavan sovelluksen kautta. Tehtäviin, kuten videotietoiskujen katsomiseen, omiin pohdintoihin, käytännön harjoituksiin sekä vertaiskeskusteluihin on hyvä varata hetki aikaa lähes joka päivä. Tehtäviin menee aikaa viikossa noin pari tuntia. 

Hakuajat

Hakuaika verkkokursseille alkaa muutama viikko ennen kurssin alkua. 

Verkkokurssit

Irti tupakasta 7.1.-1.3.2019
Atooppinen ihottuma 4.3.-1.4.2019
Anafylaksia 6.5.-3.6.2019
Palovammat 19.8.-16.9.2019
Valoherkät 30.9.-28.10.2019
Astma 14.10.-18.11.2019
Ruoka-allergiat 4.11.-2.12.2019

 

https://www.allergia.fi/kuntoutus/hakuohjeet/

https://www.allergia.fi/kuntoutus/hakulomakkeet/